GreenCard uzmanlarınız
Arama Giriş Menü

Yeşil Kart Avantajları

ABD, dünyanın dört bir yanından gelen göçmenler için en popüler ülkelerden biridir ve Yeşil Kart, ABD'de yaşama hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen insanlar için en çok aranan belgedir! İster öğrenci, ister emekli ya da tüm aile olarak: Yeşil Kart almayı başaranlar tüm avantajlarından da yararlanabilecekler.

Genel Yeşil Kart Avantajları

ABD Yeşil Kartı size tüm karmaşıklıklar ve bürokrasi olmadan Amerika Birleşik Devletleri'ne kalıcı olarak yerleşme hakkı verir. Yeşil Kart sahibi olarak ABD'ye kalıcı olarak yerleşmek istiyorsanız, nereye gidebileceğiniz konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur ve 50 ABD eyaletinin tamamı size açıktır.

Ayrıca, Yeşil Kart ile, oy kullanma dışında, mevcut vatandaşlığınızdan vazgeçmek zorunda kalmadan bir ABD vatandaşının sahip olduğu neredeyse tüm hakları kullanabilirsiniz. ABD vatandaşı olmak istediğinize karar verirseniz, Amerika'da beş yıl yaşadıktan sonra ABD vatandaşlığı için başvurabilirsiniz. Yeşil Kart aldıktan sonra hemen göç etmenizi gerektiren bir kural yoktur, ancak niyetiniz bu olmalıdır.

Ayrıca, sadece Amerika'da yaşamanın bile pek çok faydası var:

 • ABD hala dünya ekonomisine hükmetmektedir.
 • Son derece düşük emlak fiyatları ve düşük maliyetli yüksek yaşam standardı ile
 • Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok bölge, diğer ülkelere kıyasla daha düşük yaşam maliyetlerine sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri'nin konut ve finans krizinden kurtulmuş olması, hareketli ve genişleyen bir iş piyasasına katılmak için ülkeye gelen göçmenler için de bir avantajdır.
 • ABD ekonomisi son yıllarda büyümektedir ve ABD bir sonraki ekonomik patlamasını yakında yaşayacaktır.
Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

ABD'de Eğitim

ABD'de bir üniversitede okuyan yabancı öğrenciler genellikle yerel öğrencilere göre çok daha yüksek öğrenim ücreti öderler. Ancak Yeşil Kart sahibi yabancı öğrenciler için bu durum söz konusu değildir.

 • Yeşil Kart ile üniversite harçları %80'e varan oranlarda azaltılabilir.
 • Yeşil Kart sahiplerinin öğrenci vizesine başvurmak için uzun ve karmaşık bir süreçten geçmeleri gerekmez.
 • ABD Yeşil Kartı olan öğrenciler federal öğrenci kredilerine de başvurabilirler.

Doğu yakasında Harvard ya da batı yakasında Berkeley - nereye gitmek istiyorsunuz? Yeşil Kart size ünlü bir ABD üniversitesinde eğitim almanın kapısını açar ve yeni Amerikan hayatınıza avantajlı bir başlangıç yaparsınız!

Öğrenciler için mali avantajlar

Bir artı nokta daha: ABD'de eğitim gören ve yarı zamanlı bir işte çalışan yabancılar, belirlenmiş çalışma kısıtlamalarına tabidir. Öğrenci vizesi ile eğitim görenlere kıyasla, Yeşil Kart sahiplerinin eğitimin yanı sıra kampüs dışında çalışmalarına da izin verilmektedir. Bu, iş piyasasını genişlettiği ve seçenekleri artırdığı için önemli bir avantajdır. ABD'de eğitim almanın başka faydaları da vardır. İngilizce konuşabilmek günümüz iş piyasasında temel bir zorunluluktur ve yurtdışında bir dil öğrenmek bu yetkinlikleri kazanmanın en iyi yoludur.

ABD'de Çalışmak

...serbest çalışan olarak

Silikon Vadisi'ni vuracak bir sonraki yeni teknoloji dalgasının bir parçası olmak ister misiniz? Florida'da güneşli bir sahilde deniz kenarında bir restoran açmak her zaman hayaliniz miydi? Eğer çalışmaya istekliyseniz, Amerika Birleşik Devletleri hayalinizdeki işi gerçekleştirmek için mükemmel bir yer!

 • ABD dünyanın en büyük ekonomisine sahiptir ve Amerika'nın "yapabilirim" tavrı ile yenilikçilik ve yaratıcılığa olan tutkusu düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değildir.
 • ABD sürekli olarak yeni yetenek arayışında! Eğer bir sonraki büyük start-up için bir fikriniz varsa, o zaman ihtiyacınız olan bir sonraki şey Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmak için bir Yeşil Kart'tır.

ABD iş ortamı, harika fikirleri olan insanları iş kurmaya başka hiçbir yerde olmadığı kadar teşvik etmektedir. Yeşil Kart sahibi olmak sizi çalışma vizesine başvurmanın bürokratik stresinden ve belirsizliğinden kurtaracaktır. İş ve ticaret için belirli lisansları almak da Yeşil Kart ile daha hızlı ve kolaydır.

Son olarak, ABD doları son birkaç on yıldır en istikrarlı konvertibl para birimlerinden biri olmaya devam etmektedir. Son birkaç aydır güçlenen dolar, çalkantılı ekonomik zamanlarda güvenli bir yatırımdır. Şimdi ABD'de iş yapmanın tam zamanı. Şimdi daha düşük yatırım maliyetlerinden yararlanın ve güçlenen ABD dolarından kâr edin.

...bir çalışan olarak

Yeşil Kart, sizi vize başvurusu yapmanın bürokratik stresinden ve belirsizliklerinden kurtaran, ömür boyu sürecek bir ABD çalışma ve oturma iznidir. Geçici çalışma vizesi için ABD'de somut bir iş teklifi almak aşmanız gereken ilk engeldir. ABD çalışma vizesine başvurmak için bir işverenin size sponsor olması gerekir.

 • Bir Yeşil Kart sahibi olarak, istediğiniz yerde ve istediğiniz kişi için çalışabilirsiniz.
 • Ayrıca, belirli iş ve ticaret lisanslarını almak Yeşil Kart ile daha hızlı ve kolaydır.
 • Yasal bir mukim olarak, Amerikalı olmayanlar için yürürlükte olan katı çalışma kısıtlamalarının çoğuna tabi olmayacaksınız.

Yeşil Kart sahibi olmanın birçok avantajı vardır ve tüm Amerikan iş piyasasını keşfetme özgürlüğü bunlardan biridir! Çalışmak ya da serbest meslek sahibi olmak istemeniz fark etmez, çalışma izninizin Yeşil Kart olması size sonsuz iş fırsatlarının kapısını açacaktır. ABD vizesi sahiplerinin karşılaştığı çalışma kısıtlamalarına tabi olmayan Yeşil Kart sahipleri, tüm Amerikan iş piyasasını keşfetmekte özgürdür.

ABD'de Emeklilik

ABD'de çadırıyla ABD'yi baştan başa gezmek isteyen her göçmen için, ABD'de biraz huzur ve sükunet arayan bir emekli vardır. Yeşil Kart, insanların ABD'de kalıcı olarak emekli olmalarını mümkün kılmaktadır.

 • Emekliliğini ABD'de geçirmek isteyen birçok kişi genellikle iyi bilinen Turist Vizesine (B-vizesi) başvurmaktadır.
 • B-vizesi 10 yıl için verilir ve birçok kişi yanlışlıkla 10 yılın tamamını ABD'de geçirebileceklerini düşünür. Ancak durum böyle değildir.
 • Daha yakından bakacak olursanız, B-1 vizesi sahiplerinin ABD'de bir seferde en fazla 6 ay kalmalarına izin verilmektedir. Sonuç olarak, birçok kişi kendi ülkesine dönmek istememektedir.
 • ABD'de emekliler için hala özel bir vize bulunmamaktadır.
 • Ancak Yeşil Kart, emekli olmuş kişilere ABD'ye yasal olarak göç etme şansı vermektedir.

ABD'de Yeşil Kart sahibi emekliler için pek çok avantaj vardır - elbette tüm günü güneşte geçirebilmek de buna dahildir. Emekli bir Yeşil Kart sahibiyseniz, hem kendi ülkenizde hem de Amerika Birleşik Devletleri'nde kazandığınız emekli maaşına hak kazanırsınız.

ABD'de yaşayan emekli Yeşil Kart sahipleri de Medicare gibi tıbbi yardım programlarından ve diğer sosyal yardım programlarından yararlanabilirler. Tek şart, ABD'de en az beş yıl yaşamış olmanızdır. Eğer emekliliğinizi Florida sahillerinde bir rocker'da dinlenerek geçirme fikrini aklınızdan geçirdiyseniz, ABD Yeşil Kartı almayı düşünmelisiniz. Yeşil Kart Çekilişini kazanmak en kolay yoldur.

ABD'ye Aile Olarak Taşınma

Bir aile üyesi Yeşil Kart kazandığında, ailenin geri kalanı da kazançlı çıkar. Hangi aile üyeleri sizinle birlikte ABD'ye gelebilir? Eğer bir Yeşil Kart kazanırsanız, eşiniz ve evli olmayan ve 21 yaşın altındaki tüm çocuklarınız da otomatik olarak bir Yeşil Kart alır. Bu durum aynı cinsiyetten evlilikler için de geçerlidir.

Ayrıca, Yeşil Kart sahipleri, belirli koşullar altında, ABD'de kendilerine katılabilmeleri için diğer aile üyeleri için özel vize başvurusunda bulunabilirler. Bu durumlarda uzun bekleme sürelerine hazırlıklı olmalısınız.

Tüm aileniz için büyük bir ev ve bahçe hayal ediyorsanız ya da ABD'de büyük şehrin koşuşturmacası içinde yaşamayı tercih ediyorsanız fark etmez: Yeşil Kart siz ve aileniz için birçok avantajla birlikte gelir. Ayrıca, küreselleşen dünyada İngilizcenin önemi giderek artıyor. ABD'de çocuklarınız İngilizce konuşarak ve iyi bir eğitim alarak büyüyecek. Bu becerilere sahip olanlar için gelecekteki iş piyasasının kapıları ardına kadar açık olacaktır.

Green Card Check
Şimdi başvurun