GreenCard uzmanlarınız
Arama Giriş Menü

Fotoğraf Gereksinimleri

Resmi ABD Yeşil Kart Çekilişine kayıt olurken, başvuru sahibinin ve varsa eşinin ve çocuklarının fotoğrafları gönderilmelidir. ABD yetkilileri tarafından oluşturulan gereklilikler çok karmaşıktır ve The American Dream'in yardımı olmadan katılırsanız diskalifiye olmanıza neden olabilir.

The American Dream bana nasıl yardımcı olabilir?

20 yılı aşkın deneyime sahip Yeşil Kart uzmanlarımız, ABD makamlarının tüm gerekliliklerine aşinadır. Devlet lisanslı göçmenlik danışmanlarımız verilerinizin ve fotoğraflarınızın doğruluğunu kontrol edecek ve resmi ABD Yeşil Kart Çekilişine katılımınızı garanti edecektir.

Yeşil Kart Piyangosunu kazanma şansınızı şimdi artırın! Son birkaç yılda, Alman Yeşil Kart kazananların %50'sinden fazlası bizim müşterilerimiz oldu - başarı açıkça kendini gösteriyor!

Yeşil Kart için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Yeşil Kart Çekilişi için vesikalık fotoğrafımı kullanabilir miyim?

Mevcut pasaportunuzda yer alan pasaport fotoğrafı Green Card Çekilişi kaydı için sadece pasaportunuz da yeniyse (çekiliş yılının Mayıs ayında düzenlenmiş olandan daha eski değilse) kullanılmalıdır. ABD makamları fotoğrafı pasaportla karşılaştırarak fotoğrafın güncel olmadığı sonucuna varabilir.

Aksi takdirde, lütfen biyometrik bir pasaport fotoğrafı için gerekliliklere uyun; ABD makamları, örneğin birçok pasaportta izin verilmeyen fotoğrafta "doğal bir gülümsemeyi" bile kabul etmektedir.

Yeşil Kart Çekilişine katılmak için, ABD makamlarının gereksinimlerini karşılayan bir fotoğrafınız olmalıdır, aksi takdirde diskalifiye edilirsiniz ve kaydınız çekilişte dikkate alınmaz.

Yeşil Kart Çekilişi için fotoğraf kaç yaşında olabilir?

Yeşil Kart Çekilişi için çektireceğiniz fotoğraf 6 aydan eski olmamalı ve güncel görünümünüzü yansıtmalıdır. Bu durum eşinizin ve çocuklarınızın fotoğrafları için de geçerlidir. Bu nedenle, her katılımınızda yeni bir fotoğraf göndermeniz çok önemlidir. Bir önceki yıla ait fotoğraf(lar)ı kullanmamalısınız.

Temmuz 2019'dan bu yana, ABD makamları katılım kurallarına uyulmasını sağlamak için çabalarını artırmış ve fotoğrafa daha yakından bakmaya başlamıştır. Bu nedenle, eski bir fotoğrafla kazanabilirsiniz, ancak mülakat randevusunda diskalifiye edilme ve Yeşil Kartınızın reddedilmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu yüzden risk almayın!

Gönderilen fotoğrafların katılımcıların güncel görünümlerini yansıtıp yansıtmadığını kontrol edemediğimizden, göndermeden önce kendi ilginize göre tekrar kontrol etmelisiniz.

Yeşil Kart Çekilişi için fotoğrafın arka planı nasıl olmalıdır?

Yeşil Kart Çekilişi için çekilecek fotoğraf açık renk (beyaz veya kirli beyaz), düz ve gölgelerin görünmeyeceği bir arka plan üzerinde çekilmelidir.

İpucu: Fotoğrafın arka planı için beyaz bir çarşaf veya battaniye de kullanabilirsiniz.

En uygun baş pozisyonu nedir?

Yeşil Kart Çekilişi için fotoğrafta doğrudan kameraya bakmanız gerekir. Baş tamamen görünür olmalı ve ortalanmalıdır. Fotoğrafın toplam yüksekliğinin %50-69'unu temsil etmelidir.

Ayrıca, gözler tamamen açık olmalı, açıkça görülebilmeli ve kameraya bakmalıdır. Yüz ifadesi nötr olmalıdır, bu da büyük bir gülümsemeden kaçınmanız gerektiği anlamına gelir.

Yeşil Kart Çekilişi fotoğrafında başörtüsü - evet mi hayır mı?

Yeşil Kart Çekilişine katılım için fotoğrafta baş örtüsüne genellikle izin verilmez, çünkü kepler veya eşarplar yüzü kısmen kapatabilir.

Dini nedenlerle takılan başörtüleri bir istisnadır. Ancak, diskalifiye edilmemek için yüzün alından çeneye kadar görünür olması gerekmektedir.

Gözlüklerimi takabilir miyim?

1 Kasım 2016 tarihinden itibaren Yeşil Kart Çekilişi için çekilen fotoğraflarda gözlük takılmasına artık izin verilmemektedir. Buna hem güneş gözlüğü hem de görsel yardımcı olarak takılan gözlükler dahildir.

Yeşil Kart Çekilişi için kayıt yaptırdığınızda, en az 24 bit renk derinliğine sahip renkli bir fotoğraf göndermelisiniz. Siyah beyaz fotoğraflara izin verilmez.

Ayrıca fotoğrafın ne aşırı ne de az pozlanmış olduğundan ve hiçbir gölgenin görünmediğinden emin olun.

Fotoğrafı dijital olarak düzenleyebilir miyim?

Başın veya yüzün şeklinin değişme riski olduğundan fotoğraf üzerinde dijital değişiklikler yapmaktan kaçınılmalıdır.

Arka planın kaldırılmasından da kaçınılmalıdır, çünkü bu da başın şeklini değiştirebilir. Beyaz bir duvarınız yoksa fotoğraf için arkanıza astığınız beyaz bir çarşaf veya hafif bir battaniye kullanmak daha iyidir.

Yeşil Kart Çekilişi için fotoğrafın ne kadar büyük olması gerekiyor?

Yeşil Kart Çekilişine kaydolurken, en az 600x600 en fazla 1200x1200 piksel boyutunda ve 240 KB'ı aşmayan dijital bir fotoğraf göndermelisiniz. Fotoğrafınızın çok net olduğundan ve görünür piksel olmadığından emin olun. ABD makamlarına analog fotoğraf göndermek artık mümkün değildir.

Ancak, The American Dream'e katılmaya karar verdiyseniz, analog fotoğraflarınızı bize gönderebilirsiniz, biz de sizin için dijitalleştiririz. Gönderilen fotoğraf 51x51mm boyutlarında olmalıdır.

Gerekli Yeşil Kart Çekilişi fotoğraf formatı nedir?

Yeşil Kart Çekilişi için fotoğraf JPG formatında olmalıdır.

Yeşil Kart Çekilişine taranmış bir fotoğraf gönderebilir miyim?

Yeşil Kart Çekilişi için kayıt olurken taranmış fotoğraflar da gönderilebilir. Ancak, bunların dijital fotoğraflar için tüm gereklilikleri karşılaması gerekir. Buna ek olarak, baskı 300 dpi çözünürlükte taranmalıdır. Görüntü üzerinde görünür tarama noktaları olmadığından emin olun.

Sizi desteklemekten ve fotoğrafınızın doğru şekilde dijitalleştirilmesinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yeşil Kart için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Bebeklerin ve çocukların Yeşil Kart çekiliş fotoğrafları

Yeşil Kart Çekilişine katılırken, bebekler ve küçük çocuklar da dahil olmak üzere 21 yaşın altındaki tüm çocukların fotoğrafları gönderilmelidir. Baş fotoğrafın ortasında olmalı ve yüzün tamamı görünecek şekilde doğrudan kameraya bakmalıdır. Ayrıca şunlardan da emin olun:

  • fotoğrafta başka kimse yok
  • çocuk emzik kullanmıyor
  • yüz örneğin eller tarafından kapatılmamışsa
  • gözler açık.

İpucu: Bebeği beyaz bir çarşaf veya battaniyenin üzerine yerleştirin ve fotoğrafı yukarıdan çekin. Bir başka seçenek de çocuğu beyaz bir çarşafla örtülü bir bebek koltuğuna yerleştirmek olabilir.

Fotoğrafları daha sonra Yeşil Kart Çekilişi için gönderebilir miyim?

Doğrudan ABD makamlarına kayıt yaptırırsanız, kayıt işlemi sırasında fotoğraflarınızı göndermeniz gerekir. Bu sadece her yıl Ekim/Kasım aylarında yaklaşık 4 haftalık bir süre boyunca mümkündür. Gönderilen fotoğraflar en ufak bir hata olmaksızın gereklilikleri karşılamalıdır, aksi takdirde katılımdan diskalifiye edilirsiniz.

Ancak The American Dream ile tüm yıl boyunca Green Card Çekilişine kayıt olabilir ve gerekli fotoğrafları daha sonraki bir tarihte ABD makamlarına teslim edilene kadar müşteri hesabınıza yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, başvurunuzu ABD makamlarına usulüne uygun ve zamanında göndermeden önce her yeni fotoğrafın doğruluğunu teyit ediyoruz.

Ayrıca göndermeden önce fotoğraflardan tüm EXIF verilerini kaldırıyoruz. Kendi başınıza biraz fazla eski bir fotoğraf gönderirseniz, bu ABD makamları tarafından fark edilebilir. Fotoğrafı sizin adınıza biz gönderirsek böyle bir şey olmaz.

Daha önce gönderilmiş olan fotoğrafları değiştirebilir miyim?

Yeşil Kart Çekilişine doğrudan ABD makamları ile katıldıysanız, fotoğraflar gönderildikten sonra üzerinde değişiklik yapmak mümkün değildir. Dolayısıyla, fotoğrafınızın gerekliliklerden birini karşılamadığını daha sonra öğrenirseniz, artık değiştiremezsiniz ve otomatik olarak diskalifiye edilirsiniz.

The American Dream'e katılırsanız, tüm yıl boyunca kayıt yaptırabilirsiniz ve ne kadar erken katılırsanız o kadar iyi! Sadece erken kayıt indirimimizden faydalanmakla kalmayacak, aynı zamanda verilerinizi ve fotoğraflarınızı müşteri hesabınıza yüklemek ve gerekirse düzeltmek için bolca zamanınız olacak. Başvurunuzu çok dikkatli bir şekilde kontrol ediyor ve başvurunuzu ABD makamlarına sunmadan önce olası hatalara işaret ediyoruz.

Fotoğrafım yanlışsa ABD makamları beni bilgilendirecek mi?

Hayır, Yeşil Kart Çekilişi başvurunuzla ilgili olarak ABD makamlarından herhangi bir geri bildirim almayacaksınız. Fotoğrafınız gereklilikleri karşılamıyorsa, katılımdan diskalifiye edileceksiniz ancak bilgilendirilmeyeceksiniz.

En kötü durumda, her yıl aynı hatayı yaparsınız ve asla bir Yeşil Kart kazanma şansınız olmaz - ve bundan haberiniz bile olmaz!

Risk almak istemiyor musunuz? 20 yılı aşkın süredir Yeşil Kart Çekilişine katılım için veri ve fotoğrafları kontrol etmek temel yetkinliklerimizden biridir. Hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fotoğrafım gereksinimleri karşılamazsa ne olur?

Fotoğrafınız gereklilikleri karşılamıyorsa, ABD makamları tarafından diskalifiye edilirsiniz ve Yeşil Kart Çekilişine katılamazsınız. Ancak, ABD makamları sizi bilgilendirmeyecektir!

The Amerikan Dream Yeşil Kart Çekilişine katılımınızı garanti eder! Devlet lisanslı göçmenlik danışmanlarımız fotoğrafınızın gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını dikkatlice kontrol edecek ve bilgileriniz gönderilmeden önce gerekirse sizinle tekrar iletişime geçecektir. Bu, diskalifiye edilme riskini ortadan kaldırarak kazanma şansınızı artırır.

Yeşil Kart Çekilişi Fotoğrafları için Kontrol Listesi

Aşağıdaki kontrol listesi, Yeşil Kart Çekilişine katılmak için fotoğrafınızın karşılaması gereken şartlara genel bir bakış sağlayacaktır.

Gereksinimler Varsayılan
Arka plan Açık renkli ve sade
Kafa boyutu Yüz (çeneden saça kadar) fotoğrafın toplam yüksekliğinin %50-69'unu temsil etmelidir.
Baş pozisyonu Doğrudan kameraya bakın. Baş yukarı, aşağı veya yana doğru eğilmemelidir.
Maruz kalma Aşırı veya az pozlanmış olmamalıdır. Gölgeler görünür olmamalıdır.
Dijital görüntü değişiklikleri Kaçınılması gerekenler. Değiştirilmiş bir arka plan başın şeklini etkileyebilir.
Yüz Saçla kapatılmamalı ve yüz ifadesi nötr olmalıdır.
Baş örtüleri Dini nedenler dışında izin verilmez.
Gözlükler İzin verilmiyor.
Fotoğraf boyutu 51x51mm
Çözünürlük 600x600 piksel
Dosya boyutu Maksimum 240 KB
Dosya biçimi JPG formatı
Fotoğraf yaşı Fotoğraf 6 aydan eski olmamalıdır.
Green Card Check
Şimdi başvurun