GreenCard uzmanlarınız
Arama Giriş Menü

Yeşil Kart Çekilişi için pasaport verileri

Resmi Yeşil Kart Çekilişinin pasaport kuralı kaldırıldı. Bunun nasıl gerçekleştiğini ve neden iyi bir haber olduğunu öğrenin!

Ne tür veriler girilmelidir?

ABD makamları her yıl 55.000'den fazla Yeşil Kart çekilişi yaparak dünyanın dört bir yanından kazananların ABD'de süresiz olarak yaşamasına ve çalışmasına olanak sağlıyor.

2019 yılından itibaren başvuruda isim, cinsiyet, doğum yeri ve tarihi, adres, e-posta adresi, eğitim düzeyi, vesikalık fotoğraf, medeni durum, eş ve çocuk bilgilerinin yanı sıra pasaport numarası ve pasaportun son kullanma tarihinin de yer alması gerekiyor.

Pasaport yükümlülüğü sona eriyor

Yeşil Kart Çekilişi için geçerli bir pasaporta sahip olma şartı, bir mahkeme tarafından teknik bir nedenden dolayı geçersiz ilan edildiğinden, 2022'de DV-2024'ten başlayarak katılım için artık geçerli olmayacak.

ABD'ye seyahat ve göç ile ilgili haberlerden haberdar olmak için The American Dream Bültenimize abone olun.

Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Neden bir pasaport yönetmeliği vardı?

Eski Trump yönetimine göre, 2019'da pasaport kuralının getirilmesinin nedeni, Yeşil Kart Çekilişinde hileli veya yetkisiz kayıtlardı. Bazı ülkelerde, bir kazanma durumunda önemli ücretler almak için ilgili kişinin bilgisi olmadan veri sunulması vakalarında artış görüldü.

Bir pasaport genellikle dolandırıcı üçüncü şahıslar tarafından serbestçe kullanılamaz. Bu nedenle pasaport verilerinin sağlanmasının mevcut başvuru sürecindeki bu zayıflığı gidermesi ve başvuru sahiplerinin kimliklerini daha iyi doğrulaması gerekiyordu.

DV Program (Diversity Visa Program kısaltması) olarak da bilinen Yeşil Kart Çekilişi, pasaport kuralının getirilmesiyle ciddi şekilde kısıtlandı çünkü asıl amacı ABD'de kültür çeşitliliğini sağlamak ve aksi takdirde göç etme şansı çok az olan bireylere ABD'de yaşama şansı vermekti.

Ancak 2019'da zorunlu pasaport uygulamasına geçilmesi, pasaport almanın zor olduğu kişileri (örneğin siyasi nedenlerle) kapsam dışında bıraktı. Dolayısıyla, neredeyse herkesin Yeşil Kart Çekilişine katılmasına yeniden izin verilmesi iyi bir haber ve DV Programının anlamını geri getiriyor: herkes için özgürlük, çeşitlilik ve fırsatlar!

Kusursuz bir giriş her zamankinden daha önemli!

Gözden geçirilen ABD Hükümeti yönetmeliği, Yeşil Kart Çekilişi için eksik veya yanlış veri sunan tüm başvuru sahiplerinin istisnasız olarak diskalifiye edileceğini açıklığa kavuşturuyor.

Aslında ABD makamları uzun yıllardır hatalı başvuruları yorum yapmaksızın Yeşil Kart çekilişinin dışında bırakmaktadır. Dolayısıyla katılımcılar diskalifiye edilip edilmediklerini ve neden diskalifiye edildiklerini öğrenemiyorlar.

Bu, The American Dream'in başvuruların kapsamlı bir şekilde iki kez kontrol edilmesini de içeren çok kullanılan hizmetlerinin nedenlerinden biridir. AuswSG §1'e göre devlet lisanslı göçmenlik danışmanları istihdam eden dünyadaki tek acenteyiz.

25 yılı aşkın bir süredir, müşterilerimizin resmi Yeşil Kart Çekilişine hatasız katılımını garanti ediyoruz, çünkü tüm başvuruları yalnızca en kapsamlı incelemeden sonra ABD makamlarına uygun şekil ve zamanda teslim ediyoruz.

Yeşil Kart Çekilişine şimdi katılabilir miyim?

Evet! The American Dream ile Yeşil Kart Çekilişine hemen şimdi sadece birkaç tıklama ile kayıt olabilir ve müşteri hesabınıza daha sonra bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. The American Dream'in yardımı olmadan katılırsanız daha sonra veri ve fotoğraf eklemeniz mümkün değildir!

Fotoğrafınızın en geç 20.10.2024 tarihine kadar elimize ulaşması gerektiğini lütfen unutmayın.

Green Card Check
Şimdi başvurun