GreenCard uzmanlarınız
Arama Giriş Menü

Yeşil Kart Başvurusu

ABD'de yaşamak ve çalışmak istiyorsanız, Yeşil Kart başvurusunda bulunmanız şarttır. Yeşil Kart Çekilişi de dahil olmak üzere istediğiniz ABD göçmen vizesini almanın olası yollarını bulun.

Yeşil Kart için nereye başvurabilirim?

Yeşil Kart başvuru süreci ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'nin (USCIS) sorumluluğundadır. Ancak başvuru prosedürleri Yeşil Kart kategorisine göre farklılık göstermektedir.

Yeşil Kart almak için aşağıdaki yollardan birini seçebilirsiniz:

Bu yollardan en kolayı her yıl düzenlenen Yeşil Kart Çekilişine katılmaktır çünkü burada kazanmak için gereken şartlar çok azdır ve şans çok yüksektir. Diğer tüm Yeşil Kart kategorilerinde farklı erişim gereklilikleri, başvuru yolları, bekleme süreleri, resmi yetki alanları ve maliyetler vardır. Bu nedenle, yapılması gereken ilk şey Yeşil Kart'a giden hangi yolun sizin için uygun olduğunu kontrol etmektir.

Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Yeşil Kart Çekilişi ile Yeşil Kart

ABD hükümeti Çeşitlilik Vize Programı aracılığıyla yılda 55.000 Yeşil Kart çekmektedir. İstihdama dayalı, aile, evlilik ve yatırım Yeşil Kartları gibi diğer Yeşil Kart kategorilerindeki yüksek gereklilikler nedeniyle, Yeşil Kart Çekilişi yolu çoğu insan için ABD'de bir yaşam kurmanın sadece en kolay değil, çoğu zaman tek yoludur.

ABD'de imrenilen oturma iznini almak için tek yapmanız gereken yıllık çekilişe kayıt yaptırmak. The American Dream'in ABD uzmanları, dünyanın en büyük Yeşil Kart acentesi olarak, özellikle Yeşil Kart Çekilişi için kapsamlı hizmetleriyle başvuru ve göçmenlik sürecinize eşlik ediyor.

Evli çiftler için Yeşil Kart Çifte Şansı

Yeşil Kart başvurunuz için tavsiyemiz: Evli çiftler için Çifte Şans'tan yararlanın! Eşler ve 21 yaşın altındaki evli olmayan çocuklar, başvurunuza dahil edildikleri takdirde beklemenize gerek kalmadan otomatik olarak Yeşil Kart alacaktır! Bu aynı cinsiyetten eşler için de geçerlidir.

İş veya yatırım yoluyla Yeşil Kart

Amerika Birleşik Devletleri'nde işe başlamak için kullanabileceğiniz çeşitli ABD çalışma vizeleri vardır. Nitelik, vatandaşlık, planlanan kalış süresi, şirket bağlantısı veya şirket yapısı gibi faktörler belirleyicidir.

Ancak, mevcut ABD vizelerinin çoğu göçmen olmayan vizelerdir ve bu nedenle size ABD'de yalnızca sınırlı bir süre için çalışma hakkı verir. Sadece aşağıdaki koşullar altında istihdam yoluyla Yeşil Kart alabilirsiniz:

 • Hiçbir ABD vatandaşının yapamayacağı çok özel bir iş teklif edilir, muhtemel işvereniniz Çalışma Bakanlığı'ndan Çalışma Sertifikası alır, sizin için göçmenlik başvurusunda bulunur ve sponsor olarak hareket eder.
 • Bir yatırımcı olarak Yeşil Kart başvurunuzu yaparsınız ve iş planınızı uygulayarak ABD vatandaşları için istihdam yaratırsınız.
 • ABD'nin ulusal çıkarları için olağanüstü yeteneklere sahipsiniz ve "Aliens of Extraordinary Ability" ("Olağanüstü Yetenekli Yabancılar") için Yeşil Kart almaya uygunsunuz.

Aile veya evlilik yoluyla Yeşil Kart

Aile birleşimi, Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmenin en yaygın nedenlerinden biridir. ABD vatandaşlarının ve Yeşil Kart sahiplerinin yakın akrabalarının yanı sıra, ABD vatandaşlarının eşleri de Yeşil Kart alma hakkına sahiptir. İlgili prosedürler ciddi kısıtlamalara tabidir ve Yeşil Kart alınana kadar geniş ölçüde değişen bekleme süreleri açısından farklılık gösterir.

ABD Yeşil Kart sahiplerinin akrabaları/eşleri

Yeşil Kart sahiplerinin yakın aile üyeleri Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etme hakkına sahiptir. Yasa, aşağıdaki kişilerin Yeşil Kart başvurusunda bulunmasına izin vermektedir:

 • Yeşil Kart sahiplerinin eşleri
 • Yeşil Kart sahiplerinin çocukları

Örneğin, farklı göçmen kategorilerini açıklayan ve kısaltan Visa Bulletin'de farklı bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler için bekleme sürelerine bakabilirsiniz:

 • F2A: Yeşil Kart sahiplerinin eşleri ve evlenmemiş çocukları (21 yaş altı)
 • F2B: Yeşil Kart sahiplerinin evlenmemiş çocukları (21 yaş ve üzeri)
Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Vize Bülteninde "Aile Destekli" bekleme süreleri

İlgili "Tercih Kategorisi "nde "güncel" anlamına gelen "C" harfi varsa, başvuru sahiplerine hemen vize verilebilir. Bununla birlikte, onay için bekleme süresi, yetkililerin bundan sonraki iş yüküne bağlı olarak yaklaşık 1 yıl veya daha fazla olabilir.

Aile birleşimi veya evlilik yoluyla Yeşil Kart için ABD göçmenlik süreci birkaç aşamada ilerler:

 • Sponsorluk için ABD'de ikamet eden akraba tarafından Yeşil Kart başvurusunun sunulması
 • Sponsorun ilişkisinin ve ekonomik yeterliliğinin veya evliliğin yasallığının kanıtı
 • Yeşil Kart başvuru sahibi halihazırda Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunuyorsa, ABD büyükelçiliği veya konsolosluğunda mülakatla konsolosluk işlemleri veya ABD içinde statü ayarlaması
 • Yeşil Kartın Alınması

Yeşil Kart almanın en kolay yolu

Aile, iş veya yatırım yoluyla Yeşil Kart almak için gereken yüksek şartlar ve zorlu başvuru süreci göz önüne alındığında, basit Yeşil Kart Çekilişi, Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı bir yaşama giden en kolay yol olduğunu kanıtlamaktadır.

Bugün şansınızı deneyin ve ABD hükümetinin her yıl düzenlediği Yeşil Kart Çekilişine kaydolun! Başvurmak sadece birkaç dakika sürer ve kazanma şansı çok yüksektir.

Green Card Check
Şimdi başvurun