GreenCard uzmanlarınız
Arama Giriş Menü

ABD'ye Göç Edin

ABD'ye göç etmeyi mi hayal ediyorsunuz, hatta planlamanın tam ortasında mısınız? O halde ABD göçmenlik rehberimiz tam size göre! Gereklilikler, hazırlıklar ve Amerika Birleşik Devletleri'ne taşınma ile ilgili tüm cevaplar burada!

Neden ABD'ye göç etmelisiniz?

ABD, göçmenler için tartışmasız 1 numaralı tercih edilen ülkedir. Dünyada başka hiçbir ülke, Amerika Birleşik Devletleri kadar gelenler tarafından şekillendirilmemiştir.

Amerika Birleşik Devletleri'nin hayattan 9'dan 5'e bir işten daha fazlasını isteyen insanlar için bir mıknatıs gibi davranması sebepsiz değildir: ABD'ye göç edenler esnek kariyer fırsatları, sonsuz çeşitlilikte kültürler, manzaralar ve yaşam tarzlarının yanı sıra macera ve kendini gerçekleştirme için bir yer bulacaklardır.

ABD'ye Göç Etmek: Gereklilikler

Herhangi bir ABD göçmeni için en önemli engel: oturma ve çalışma iznine ihtiyacınız olmasıdır. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'nde süresiz olarak yaşamak istiyorsanız, Yeşil Kart başvurusunda bulunmalısınız.

Yeşil Kart Nasıl Alınır

Yeşil Kart almanın en kolay yolu ABD hükümetinin her yıl düzenlediği Yeşil Kart Çekilişidir. Her yıl 55.000 Yeşil Kart dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara rastgele çekilmektedir.

Yeşil Kart Çekilişi'ne katılım koşulları o kadar düşüktür ki, Amerikan rüyası neredeyse herkes için gerçekleşebilir: sadece lise veya dengi bir okul diplomasına (veya iki yıllık nitelikli iş deneyimine) ihtiyacınız vardır.

Bununla birlikte, Yeşil Kart almanın başka yolları da vardır. Ancak bunlar ağır şartlar ve bazı durumlarda makul olmayan bekleme süreleri ile ilişkilidir. Yeşil Kart'a giden alternatif yollar şunlardır:

Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Yeşil Kart Olmadan Göç Etmek

Burada listelenen Yeşil Karta giden yollardan herhangi birine uygun değilseniz, ABD'de kısa süreli yaşamak ve çalışmak bir çalışma vizesi (örneğin, E-vizesi veya L-vizesi) ile mümkündür.

Yine de çalışma vizesinden Yeşil Kart'a giden yol kolay değildir ve bürokratik engellerle doludur. Bu nedenle, tüm göçmenlik çalışmalarınız sırasında Yeşil Kart Piyangosu potasında her zaman bir biletiniz olmasını tavsiye ederiz.

Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmek için ne kadar paraya ihtiyacım var?

Amerika Birleşik Devletleri'ne göçünüzün ne kadar paraya mal olacağı kişisel yolculuğunuza bağlıdır. Örneğin, Yeşil Kart Piyangosunu kazanmak en ucuz göç yöntemlerinden biri iken, yatırım yoluyla Yeşil Kart almak çok büyük miktarda paraya mal olur.

Maliyete genel bakış ABD'ye göç

Yeşil Kart'a giden kişisel yol ne olursa olsun, ABD'ye her göçte ortaya çıkan devlet kurumları, çeviriler, tıbbi muayeneler ve ABD'ye fiziksel taşınma için belirli temel maliyetler vardır. Her durumda, aşağıdaki masrafları planlayın:

ABD'YE GÖÇ: MALİYETLER
Göçmen dilekçesi
(dilekçe türüne göre değişir)
$ 330 - $ 9.525
USCIS Göçmen Ücreti
USCIS Immigrant Fee
$ 235
Biyometri ücreti
Fotoğraf ve parmak izi
$ 30
Çeviri ücreti
doğum belgeleri, evlilik belgeleri, iyi hal belgeleri ve diğerleri gibi belgeler için
değişir
Tıbbi muayene
Lisanslı bir panel hekimi ile
$ 400 - $ 700
Taşınma masrafları
Kapsam, nakliye şirketi ve nakliye araçlarına bağlı olarak değişir
$ 5.000 - $ 20.000
ABD'ye Uçuş
İpucu: The American Dream ile Yeşil Kart Çekilişine katıldığınızda ücretsiz uçuşlar
$ 200 - $ 1.000
Daire veya ev için depozito değişir
Kiralık araç veya araç satın alma masrafları değişir
Amerikan ehliyeti için başvuru ve sınav ücretleri eyalete göre değişir
İlk birkaç hafta için yaşam masrafları değişir

ABD'de yaşam maliyeti

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşam maliyeti eyaletten eyalete büyük farklılıklar gösteriyor. Araştırma şirketi Statista'nın son analizine göre, New York'ta rahat yaşamak için gereken hane geliri 2019'da yaklaşık 128.000 dolar iken, San Antonio, Teksas'ta yaklaşık 78.000 dolardı.

Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, ev sahipleri için hayat kiracılara göre ya daha uygun (örneğin Philadelphia, Pennsylvania) ya da daha pahalıdır (örneğin Los Angeles, California). Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamak için en iyi yeri ararken, Ekonomik Araştırma ve Bilgi Merkezi'nin Yaşam Maliyeti Endeksi'ne (“Cost of Living Index”) göz atmak en iyisidir.

Cost of Living Index nedir?

Cost of Living Index, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki farklı şehirlerdeki yaşam kalitesini karşılaştırmak için hesaplanır. Bu amaçla, konut, mal ve hizmet fiyatları ve maliyetleri karşılaştırılır, kategorilere ayrılır ve yerel ortalama gelire göre ağırlıklandırılır.

Amerikan Cost of Living Index 100 rakamı ulusal ortalamayı temsil etmektedir. Endeksi 100'ün üzerinde olan bölgeler pahalı veya çok pahalı olarak kabul edilirken, endeksi 95'in altında olan bölgeler uygun fiyatlı olarak kabul edilir.

ABD'de nerede ucuza yaşayabilirim?

Cost of Living Index değerlendirmesine göre: Amerika Birleşik Devletleri'nin Batı Kıyısı'nda ya da Kuzeydoğu'sunda yaşamak istiyorsanız, cebinizi epeyce zorlamanız gerekecek. Ancak, Teksas veya Georgia gibi Ortabatı veya Güney'de yaşamak nispeten daha ekonomiktir.

ABD'de nereye taşınmalı?

ABD'ye göç etmek istiyorsanız, olabildiğince çeşitli 50 eyalet arasından seçim yapabilirsiniz. ABD'de hippi çöl eyaletlerinden kutuplardaki vahşi doğaya ve cennet sahillere kadar her şey var.

ABD'ye göçünüz için hazırlık

Göçmenlik sürecinize ne kadar iyi hazırlanırsanız, yeni Amerikan hayatınızın başlangıcı da o kadar rahat olacaktır. Aşağıdaki hazırlıklarla meşgul olun:

ABD'ye göç etmek için gerekli belgeler

Yeşil Kart başvuru sürecinin yanı sıra ülkeye giriş yaparken, ev kiralarken, ehliyet başvurusunda bulunurken, Sosyal Güvenlik Kartı alırken, kredi kartı alırken ve ABD'de banka hesabı açarken bir dizi belgeye ihtiyacınız olacaktır. Her şeyin hazır olması için aşağıdaki belgeleri hazırlayın:

 • geçerli bir pasaport
 • tüm sertifika, diploma ve kimlik belgelerinin onaylı tercümeleri
 • doğum belgeleri, evlilik belgeleri, boşanma belgeleri, ölüm belgeleri, velayet kararları ve benzeri belgelerin onaylı tercümeleri
 • uluslararası ehliyetiniz
 • banka hesaplarının kanıtları (İngilizce tercümesi)
 • Önemli mali belgelerin çevirileri (örneğin, vergi değerlendirme bildirimleri)
 • Sigorta poliçelerinin tercümeleri (örneğin, finansal güvenliğin kanıtı olarak hayat sigortası)
 • aşı sertifikaları
 • Tıbbi kayıtların ve doktor mektuplarının tercümeleri (örneğin, ilaç tedavisi gerektiğinde)

Aceleniz varsa, Sosyal Güvenlik Kartınız için ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna da başvurabilirsiniz. Ancak, bunu ABD'de yerinde yapmak daha kolaydır.

İleri eğitim, lisanslar ve yeterlilikler

Amerika Birleşik Devletleri'nde kayıt, sertifika, unvan veya diploma gerektiren bir meslekte mi çalışıyorsunuz? Bu durum örneğin hemşireler, öğretmenler, fizyoterapistler, emlakçılar, doktorlar veya polis memurları için geçerlidir.

ABD'ye göç ettikten sonra mesleğinizde çalışmaya devam edebilmeniz için ileri düzey eğitimleri tamamlamanız gerekebilir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çeşitli meslekler için ek niteliklere örnekler:

 • Hemşirelikte ön lisans derecesi (sertifikalı hemşire uygulayıcısı).
 • Devlet sertifikası (örneğin, öğretmenlik lisansı için)
 • NCPT sertifikası (örneğin, fizyoterapist olarak lisans almak için)
 • Birleşik Devletler Tıbbi Lisanslama Sınavı (tıp uzmanları için)
 • Genel işletme ruhsatı, satıcı izni veya sağlık izinleri (şirket kuruluşu için)

U.S. Department of Labor'nın (DOL) kariyer arama motoru careeronestop.org, Amerika Birleşik Devletleri'nde mesleğinizi icra etmek için bir lisansa veya sürekli eğitime ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olabilir.

İngilizce kursu

Mesleki yeterliliklerin yanı sıra, İngilizcenizi özel olarak geliştirmek de faydalı olabilir. Profesyonel yabancı dil kursları her çeşitte ve farklı (profesyonel) odaklarla mevcuttur. Ayrıca, bir akıllı telefon uygulaması ile İngilizce öğrenmek çok etkilidir ve çok eğlenceli olabilir.

Yurt dışında sağlık sigortası

ABD'ye ilk gelişinizde uluslararası sağlık sigortası yaptırmalısınız. Ancak, Amerikan sağlık sigortanızı kısa süre içinde yaptırın.

Çocuklarla birlikte göç etmek

Çocuklarınızla birlikte ABD'ye mi taşınıyorsunuz? O zaman Amerikan okul sistemine bir göz atın. Ayrıca, çocuklarla seyahat ederken seyahatinizin yasallığını kanıtlayan belgeleri her zaman yanınızda bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Bunlar örneğin şunları içerir:

 • Diğer vasilerin kimliklerinin/pasaportlarının onaylı kopyaları
 • Doğum belgelerinin onaylı tercümeleri
 • Çocuğun birlikte seyahat etmek için imzalı onayı (mümkünse)
 • Velayet sözleşmesinin onaylı tercümeleri (bekar ebeveynler için)
Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Evcil hayvanları ABD'ye götürmek

Amerika Birleşik Devletleri'ne evcil hayvan getirmek için aşağıdaki hazırlıkları yapmanız gerekecektir:

 • Veteriner hekiminizden İngilizce sağlık sertifikası alın.
 • Gerekli tüm aşıları yaptırın.
 • Evcil hayvanınıza çip taktırın.
 • Gerekirse ithalat için özel bir izin alın (örneğin papağanlar için).
 • Evcil hayvanlarla ABD'ye giriş için tüm gereklilikleri havayolu şirketinize ve veterinerinize danışın.

The regulations for bringing your pet vary by US state. Emin değilseniz U.S. Department of Agriculture's Animal and Plant Health Inspection Service's Digital Import Wizard'nı kullanın.

ABD'ye taşınmak

Tüm başvuruları, izinleri ve belgeleri hazırladınız mı? Eğer öyleyse, artık Amerika Birleşik Devletleri'ne taşınmak için hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Buna ev eşyalarınızın envanterini çıkarmak, bir taşıma şirketi bulmak, uçuş rezervasyonu yapmak ve ABD'deki ilk konaklamanızı organize etmek de dahildir.

ABD'ye giderken yanımda ne götüreceğim?

Yurtdışına taşınırken, ev eşyalarınız metreküp cinsinden fiyatlandırılır ve bu oldukça pahalı olabilir. Bu nedenle, kişisel eşyalarınızı bir konteyner içinde göndermek yerine ABD'de yeni veya kullanılmış mobilya ve ev aletleri satın almak çok daha ucuzdur.

Nakliye şirketleri

Taşınma şirketinizi seçerken, sertifikalı işletmelere ve birkaç önleme bağlı kalın:

 • Peşin ödeme yapmayın.
 • Yazılı bir maliyet tahmini alın.
 • Boş sözleşmeler imzalamayın.
 • Açık bir genel merkezi ve künyesi olmayan şirketlerle çalışmayın.
 • Sevk edilecek malların yerinde incelenmesini sağlayın.

Dikkat

Gönderilecek ürünleri seçerken, ABD için gümrük ve ithalat düzenlemelerine uymanız gerekir.

Arabamı ABD'ye götürmeli miyim?

ABD'ye bir motorlu araç getirmek yüksek maliyetler ve bürokratik engeller içerir. Bunlar arasında nakliye masrafları, araçların ABD'ye ithalatı için gümrük ve sınır koruma kuralları ve farklı güvenlik, tampondan tampona, hırsızlık önleme ve emisyon standartlarına yükseltme yer almaktadır.

Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmeden ve bir Amerikan otomobili satın almadan önce otomobilinizi satmanızı öneririz.

ABD'de ilk konaklama

Amerika Birleşik Devletleri'nde akrabalarınız veya arkadaşlarınız yoksa, ülkeye giriş yaptıktan sonra bir süre kalacak bir yere ihtiyacınız olacaktır.

Aşağıdaki web siteleri, herhangi bir ABD eyaletinde kısa süreli kiralık (aydan aya sözleşme) bir daire bulmanıza yardımcı olacaktır:

 • sublet.com
 • apartmentlist.com
 • zillow.com
 • trulia.com
 • realtor.com

ABD'ye Göçmenlik: Giriş Prosedürü

Amerikan sınırına bir turist olarak değil, Daimi Yerleşik olarak geldiğinizde ABD'ye girişiniz farklı olacaktır. Yeşil Kart kazananlarımızın hikayelerinin size ilham vermesine izin verin ve fırsatlar ülkesine göç etmenin nasıl bir his olduğunu öğrenin!

ABD'deki ilk adımlarınız

Amerika Birleşik Devletleri'ne hoş geldiniz! ABD'deki yeni hayatınız gerçek anlamda başlamadan önce aşağıdaki şeyler artık yapılacaklar listenizde:

Sosyal Güvenlik Kartı

Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet eden herkesin, sosyal yardımlar ve vergi kaydı ile ilgili önemli bilgi akışını sağlayan bir Sosyal Güvenlik numarasına ihtiyacı vardır. Sosyal Güvenlik Kartı (Yeşil Kartınıza ek olarak) kimlik kanıtı olarak hizmet eder.

Lütfen dikkat

Sosyal Güvenlik numaranız olmadan Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışamaz, telefon veya elektrik hizmeti için kayıt yaptıramaz veya bir Amerikan bankasında hesap açamazsınız.

Sosyal Güvenlik numarası başvurusunda bulunmak için ikamet ettiğiniz yere yakın bir Sosyal Güvenlik İdaresi ofisine gidin ve Form SS-5'i (Application for a Social Security Card) doldurun. Normalde Sosyal Güvenlik Kartınızı 15 gün içinde alırsınız. Ancak istisnai durumlarda bu süre dört haftaya kadar uzayabilir.

ABD'de Sürücü Belgesi

ABD'ye varışınızdan hemen sonra eski ehliyetinizle araç kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, en geç on iki ay sonra (eyalete bağlı olarak) bir Amerikan ehliyetine ihtiyacınız olacaktır.

Amerikan ehliyeti sadece ABD'de araç kullanmak için değil, aynı zamanda (Sosyal Güvenlik Kartınız ve Yeşil Kartınız gibi) günlük hayatınızda birçok kapıyı açan önemli ve yararlı bir kimlik kanıtıdır.

ABD ehliyetinizi eyaletinizdeki Department of Motor Vehicles'nden (DMV) alabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 • Yeşil Kartınızı ibraz ederek Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yasal ikamet durumunuzu kanıtlayın.
 • Görme testini geçin.
 • Teori testini geçmek.
 • Pratik sürüş testini geçmek.

ABD'deki her eyaletin ehliyet almak için kendi düzenlemeleri ve hatta kendi trafik kuralları vardır. DMV'nin web sitesinden eyaletinizdeki kurallar hakkında bilgi edinin.

Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

ABD'de sağlık sigortası

Amerikan sağlık sisteminde doktor ziyaretlerini ve tıbbi acil durumları kapsayan sağlam bir sağlık sigortası için, gelecekteki ABD işvereninizle iyi bir anlaşma yapabilir veya kendi başınıza devlet ve/veya özel sigorta bileşenlerini kullanabilirsiniz.

ABD'de emeklilik planı

Sosyal Güvenlik katkı paylarınızla Amerikan emeklilik sistemine ödeme yaparsınız. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki devlet emeklilik sistemi, emeklilik ve maluliyet teminatının yanı sıra hayatta kalan bakmakla yükümlü olunan kişiler için teminattan oluşur.

Ayrıca, özel sigorta yaptırmanız da tavsiye edilir. ABD'nin 401(k) planları, çalışanların gelirlerinin bir kısmını vergiden muaf olarak yatırım fonlarına ödemelerini sağlar. Genellikle işverenler de katkılara katılır. Bu konuyu ABD'deki iş sözleşmeniz için yaptığınız yan haklar görüşmelerinin bir parçası olarak ele alın.

İpucu

Bazı ülkelerin Amerika Birleşik Devletleri ile sosyal güvenlik anlaşmaları vardır. Anlaşmada belirtilen süre boyunca kendi ülkenizde emeklilik primi ödediyseniz, ABD'de ikamet ederken de emekli maaşınızı alabilirsiniz.

ABD'de banka hesabı

Sosyal Güvenlik numaranızı aldıktan sonra, bir Amerikan bankasında hesap açabilirsiniz. Bunun için Yeşil Kartınızı, Sosyal Güvenlik kartınızı, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir adresinizi ve bir fotoğrafınızı gösterin ve başlangıç bakiyesi yatırın.

ABD'de kredi puanı

ABD'de kredi verenler, ev sahipleri, araba satıcıları ve hatta kredi kartı şirketleri sizi kredi geçmişinize göre değerlendirir. Ancak, kredi puanı denilen şey ancak ABD'ye göç ettikten sonra oluşturulabilir.

ABD'li göçmenler burada genellikle bir sorunla karşılaşırlar: kredi puanı olmadan hiçbir büyük satın alma veya kredi kartı sözleşmesi mümkün değildir. Aynı zamanda, kredi puanı (“credit score”) yalnızca olumlu satın alma ve geri ödeme davranışlarıyla oluşturulabilir.

ABD'de bir daire mi yoksa bir ev mi?

Göç ettikten sonra bir apartman dairesine mi yoksa bir eve mi taşınmak istiyorsunuz? Satın almak mı yoksa kiralamak mı istersiniz?

ABD'de bir daire kiralamak

ABD'de bir daire kiralamak istiyorsanız, ya bir kredi puanına ihtiyacınız olacak ya da ev sahibinize teminat olarak belirli bir miktar peşin ödeme yapacaksınız. Daire ilanlarına göz atarken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır:

 • "2 yatak odası" ifadesi genellikle 3 yatak odalı bir daire olduğu anlamına gelir.
 • ABD'de birçok daire mobilyalı olarak kiralanmaktadır.
 • Kiracılar için iptal koruması yoktur.
 • Kısa vadeli ve uzun vadeli kiralamalar vardır.
 • Sözleşmeye bağlı olarak, ısıtma, sıcak su ve elektrik kiranın bir parçası olabilir.

Bu arada, ABD'de kira genellikle nakit veya çekle ödenir. İlk çek setinizi genellikle Amerikan bankanızdan ücretsiz olarak alırsınız.

ABD'de ev satın almak

ABD'de mülk satın alırken bir emlakçı tutmak yaygındır. Size en iyi fırsatları bulurlar ve ayrıca Amerikan emlak piyasasının giriş ve çıkışları hakkında size tavsiyelerde bulunurlar.

ABD'de ev satın almak için önemli ipuçları:

 • ABD'de kamuya açık bir tapu sicili bulunmamaktadır. Bu nedenle, satın almadan önce, sizi üçüncü şahısların ev ve arazi üzerindeki hak taleplerine karşı koruyan bir "tapu şirketi" kiralayın.
 • Satın alma sözleşmenizi bir avukata inceletin.
 • Ev satın alma prosedürleri ve kuralları eyaletten eyalete değişebilir.
 • Bir uzmanın profesyonel "ev incelemesi" olmadan bir mülk satın almayın.

ABD'de emlak vergisi

ABD'de bir mülkünüz varsa, genellikle bir "property tax" ("emlak vergisi") ödemek zorundasınızdır. Bazı ABD eyaletlerinde bu vergi pahalı arabalar için bile ödenmektedir.

ABD'de İş Arama

Amerika Birleşik Devletleri'nde iş bulma konusundaki başarınız, ABD'de kalıcı çalışma izniniz olan Yeşil Kartınıza bağlı olabilir. Aşağıdaki iş başvurusu ipuçları, hayallerinizdeki işvereni bulmanızı hızlandıracaktır:

 • ABD'de yaygın olan özgeçmiş ve ön yazı yapısına sadık kalın.
 • LinkedIn'de aktif ağ pazarlamasına katılın.
 • Yeteneklerinizi gösterin: LinkedIn profiliniz iş örneklerini, becerileri, nitelikleri, bağlantıları ve profesyonel başarıları sergilemelidir.
 • Takip e-postaları yazın.

ABD'ye göç etmek için kontrol listesi

Her şeyi göz önünde bulundurdunuz mu? ABD'ye göçünüzü planlarken hiçbir şeyi unutmadığınızdan emin olmak için, indirebileceğiniz kullanışlı bir göç kontrol listesi oluşturduk.

ABD'ye göç konusunda yardım

Amerika Birleşik Devletleri'ne göçünüzü tam bir başarıya dönüştürmek için yardım almanız son derece normaldir. Bir taşınma şirketi, emlakçı veya iş acentesi tutmadan çok önce, ilk kez göç eden birçok kişi Yeşil Kart veya ABD vizesi için başvurmadan önce bile yardım aramaya başlar - ve bunun iyi bir nedeni vardır:

Göçmenler için danışma merkezleri

Özellikle ABD makamlarıyla olan ilişkilerde, potansiyel göçmenleri birçok bürokratik engel ve tuzak beklemektedir. Bununla birlikte, oturma izni ABD'ye göç için en önemli yapı taşıdır.

Reddedilme riskini, pahalı gecikmeleri veya en kötü durumda giriş engellerini önlemek için, kiralayabileceğiniz devlet lisanslı göçmenlik danışmanları vardır. The American Dream'in ABD uzmanları 25 yıldır ABD'li göçmenlere Yeşil Kart başvuru sürecinde yardımcı oluyor ve Amerikan rüyalarına doğru attıkları ilk adımlarda onlara rehberlik ediyor.

Yeşil Kart Çekilişine garantili ve kusursuz katılımınızın yanı sıra, başvuru belgelerinizin şahsen kontrol edilmesiyle birlikte, The American Dream size bir dizi başka hizmet de sunmaktadır:

 • Kişisel müşteri hesabınızla bireysel danışmanlık hizmeti
 • Göçmen dilekçesi için tamamlama ve tercüme hizmeti
 • Tüm başvuru belgelerinin derlenmesi
 • Kapsamlı kazananlar haritası ve ücretsiz İngilizce kursu
 • ABD Büyükelçiliği'nde Yeşil Kart mülakatına hazırlık
 • Green Card ve Sosyal Güvenlik belgelerinizin New York ofis adresi üzerinden ücretsiz iletilmesi
 • Yeşil Kart kazananlar için ABD'ye gidiş dönüş ücretsiz uçuş

ABD'ye göç etmekle ilgili başka sorularınız mı var? O zaman ABD göçmenlik SSS bölümümüzde aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Green Card Check
Şimdi başvurun