GreenCard uzmanlarınız
Arama Giriş Menü

Şartlar ve Koşullar

The American Dream - US GreenCard Services GmbH'nin Genel Hüküm ve Koşulları

§1 Uygulama Kapsamı

1.1 The American Dream - US GreenCard Services GmbH (bundan böyle "biz" olarak anılacaktır) ile müşteri arasındaki genel hüküm ve koşullar, Yeşil Kart Çekilişine katılım için ilgili sözleşmenin akdedildiği anda derhal yürürlüğe girer.

Yeşil Kart Çekilişi dışında herhangi bir ABD-Vizesinin danışmanlığı ve işlenmesi için yalnızca ayrı olarak sonuçlandırılan ve üzerinde anlaşmaya varılan bireysel siparişler geçerlidir. Sözleşme imzalanmadan önce bunu size ayrıca memnuniyetle göndereceğiz.

1.2 Müşterinin bu genel hüküm ve koşullara aykırı olan veya bunlardan sapan hüküm ve koşulları, geçerliliklerini yazılı olarak açıkça kabul etmediğimiz sürece tanınmaz. Genel şart ve koşullarımız, müşterinin iş şartlarımıza aykırı ve sapma gösteren şartlarından haberdar olmamıza rağmen hizmeti koşulsuz olarak yerine getirdiğimizde de geçerlidir.

§2 YEŞIL KART ÇEKILIŞINE KATILMA ŞARTLARI

2.1. Sözleşmenin imzalanması

2.1.1 Gazetelerde, internette vb. açıklanan hizmet teklifimiz yasal olarak bağlayıcı bir teklif teşkil etmez. Müşteri, Yeşil Kart Çekilişine katılmak için posta yoluyla veya www.the-american-dream.com web sitesi üzerinden dijital olarak başvuruda bulunarak yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme imzalamış olur.

2.1.2 Başvurunuzu çevrimiçi olarak gönderiyorsanız, kişisel verilerinizi doldurduktan ve "şimdi başvur" düğmesine tıkladıktan sonra siparişiniz gerçekleştirilecektir. Sipariş işlemi sırasında, müşteri istediği zaman "geri" düğmesine tıklayarak verilerini düzeltebilir. Müşteri, başvuruyu doldurduktan sonra "şimdi başvur" düğmesine tıklamadığı sürece, tüm başvuru sürecinden istediği zaman çıkabilir

2.1.3 Müşteri başvurusunu www.the-american-dream.com adresine gönderdiğinde, bizden derhal başvurusunun gönderildiğini teyit eden bir e-posta alacaktır. Bu sipariş makbuzu, siparişin bize iletildiğini teyit etmek için gönderilir ve siparişin bağlayıcı bir kabulü değildir.

2.1.4 Bir sözleşme ancak sipariş tarafımızdan yazılı olarak onaylandığında veya başvuru formu işleme konulduğunda akdedilmiş olur. Bu bağlamda müşteri, § 151 S. 1 BGB (Alman Medeni Kanunu) uyarınca ayrı bir kabul beyanı hakkından feragat eder. Sipariş onayı, siparişin teslim alınması ile karşılaştırılabilir.

2.1.5 Online başvuru yapıldığında, sözleşme metni tarafımızca kaydedilecektir.

2.2 İptal Politikası

2.2.1 İptal Hakkı

Müşteri, iki hafta içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden yazılı olarak (örneğin mektup, e-posta) cayabilir. İki haftalık süre, müşteri iptal politikasını yazılı olarak aldıktan sonra başlar, ancak sözleşmenin imzalanmasından önce ve BGB § 312 c para. 2 uyarınca bilgi verme yükümlülüğümüzü yerine getirmeden önce değil. m. § 1 para. 1, 2 ve 4 BGB-InfoV uyarınca bilgi verme yükümlülüğümüzün yanı sıra § 312e para. 3 BGB-InfoV (Alman Medeni Kanunu) ile bağlantılı olarak BGB 1 Cümle 1. Müşteri, sözleşmesinin iptalini sağlamak için belirtilen süre içinde sözleşmesinden caymalıdır. İptal etmek için iletişime geçin:

The American Dream - US GreenCard Services GmbH
Danckelmannstr. 9
14059 Berlin, Almanya

Telefon: +49 (0)30-511 0 511

İletişim Formu

2.2.2 İptalin Sonuçları

Sözleşmeden başarılı bir şekilde cayılması durumunda, karşılıklı olarak alınan hizmetler ve bunlardan elde edilen faydalar (örneğin faiz) iade edilmelidir. Müşteri alınan hizmeti tamamen veya kısmen ya da bozulmuş bir şekilde iade edemezse, hizmetin değeri için tazminat ödemek zorundadır. Ödemenin geri ödenmesi için tüm yükümlülüklerin 30 gün içinde yerine getirilmesi gerekir. 30 günlük süre, müşteriler için iptal bildirimi, bizim için ise iptal bildiriminin alınması ile başlar.

2.2.3 Özel Durum

İptal süresinin bitiminden önce açıkça kararlaştırılan hizmetleri veya müşterinin kendi başlattığı hizmetleri (örn. indirme) gerçekleştirmeye başlarsak, müşterinin iptal hakkı zamanından önce sona erer.

2.3 Hizmet Kapsamı

2.3.1. Müşteriye resmi Birleşik Devletler Yeşil Kart Çekilişine garantili katılım sağlıyoruz. Müşterinin kazanması durumunda, müşteri Yeşil Kartını alana kadar başvuru süreci boyunca danışmanlık sağlıyoruz. Müşteriye göçmenlik vizesi veya Yeşil Kart vermekle yükümlü değiliz. Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik makamları, vize verme ve bu kararı alma konusunda tek yetkili sorumludur.

2.3.2 Müşterinin bizimle paylaştığı veriler, öngörüldüğü şekilde Çeşitlilik Vizesinden sorumlu ABD makamlarına uygun biçimde zamanında sunulacaktır. Müşteri verilerini bize dijital bir formda göndermezse, başvurularını ilgili dijital forma tarayacağız ve gerekirse fotoğraflar da doğru formata yüklenecektir. Sorumlu ABD makamlarından Yeşil Kart Çekilişinin sonuçlarının yanı sıra başvurunun teslim edildiğine veya başvuruya erişim sağlandığına dair makbuz aldığımızda, bu bilgilerle birlikte müşteriyle iletişime geçeceğiz.

2.3.3 Hizmetlerimizin kapsamı, o sırada seçilen hizmet paketine bağlıdır: Temel, Akıllı veya VIP. Tüm hizmet paketleri müşterilere resmi Birleşik Devletler Yeşil Kart Çekilişine garantili katılım ve müşterinin kazanması durumunda daha fazla danışmanlık sağlar; müşteri kazanmazsa, müşteriyi yıllık olarak e-posta ve gerekirse posta yoluyla aşağıdaki program hakkında ücretsiz olarak bilgilendiririz.

Smart ve VIP hizmet paketleri, müşterinin kazanması durumunda göçmenlik vizesini etkinleştirmek için ABD'ye gerekli gidiş-dönüş uçuş masraflarını da üstlenir. Uçuş, göçmenlik vizesi başarıyla verildikten sonra tarafımızdan rezerve edilecektir. Ekonomi sınıfında 1.500,00 ABD Dolarına kadar olan uçak bileti masraflarını üstleniyoruz ve uçuş - havayolu müsaitliğine bağlı olarak - ABD'de tercih edilen herhangi bir varış noktasına tercih edilen herhangi bir tarih için rezerve edilebilir.

2.3.4 Mevcut Yeşil Kart Çekilişine katılmanın ancak müşterinin gerekli tüm belgeleri ve eksiksiz verileri talep edildiği şekilde son başvuru tarihinden önce bize göndermesi halinde mümkün olduğunu açıkça belirtiyoruz. Müşteri bu son başvuru tarihlerine uymadığı için mevcut çekilişe katılamazsa ve eksik verileri son başvuru tarihinden sonraki iki hafta içinde gönderirse, müşterinin başvurusu bir sonraki çekilişte herhangi bir ek ücret alınmadan sunulacaktır. Bu iki haftalık ek süreden sonra, başvuru yeniden ödeme yapılmaksızın geçersiz sayılacak ve bir sonraki Çeşitlilik Programı için yeni bir başvuru yapılması gerekecektir.

2.3.5 Savaş, ambargo, (elektronik) iletişim hatlarının kesilmesi, teknolojik sınırlamalar, ilgili yasalarda veya cari yılda Yeşil Kart Çekilişi için başvuruların sunulma biçiminde bir değişiklik gibi öngörülemeyen koşullar veya kontrolümüz dışındaki bir güç nedeniyle çekilişe katılmak için başvurunuzu sorumlu Birleşik Devletler makamlarına sunmanız mümkün olmazsa, her iki taraf da sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Sözleşmeden cayma durumunda müşteri, ortaya çıkan masraflar için 35 € işlem ücreti ödemekle yükümlüdür. Sözleşmedeki her iki taraf da daha düşük veya daha yüksek masraflara ilişkin kanıt sunma hakkına sahiptir.

2.4 Müşterinin Yükümlülükleri

2.4.1. Müşterinin resmi Yeşil Kart Çekilişine katılabilmesi için gerekli tüm bilgi ve materyalleri (örn. fotoğraflar) tarafımızdan talep edilen biçim ve kalitede son teslim tarihinden önce tarafımıza sağlaması gerekmektedir. Sipariş süreci sırasında müşteriler, tüm verilerin bize sunulması için geçerli son tarih hakkında bilgilendirilecektir.

2.4.2 Müşterinin bize doğru verileri sağlaması ve herhangi bir değişikliği derhal bildirmesi gerekmektedir. Müşterinin farklı isim veya adreslerle birden fazla kez başvuru yapma yetkisi yoktur. Müşteri tarafından bize verilen bilgileri içerikle ilgili doğruluk açısından kontrol etmeyeceğiz.

2.4.3 Müşteri, gönderilen fotoğrafların tüm kullanım haklarını bize devreder ve bu hakların üçüncü tarafların haklarını (örneğin telif hakkı yasaları) ihlal etmediğini garanti eder. Bir fotoğrafın izinsiz kullanımı nedeniyle bir üçüncü tarafın kullanıcı ihlali iddiasında bulunması halinde, müşterinin bizi bu konudaki üçüncü taraf iddialarına karşı tazmin etmesi gerekmektedir. Müşterinin tazminat maddesi kapsamındaki yükümlülükleri, bizim için tüm yasal savunma masraflarını (örneğin mahkeme ve avukat masrafları) karşılamasını gerektirir.

2.4.4 Kazanan ve kazandığını kabul eden müşterilerin Yeşil Kart başvurusu için Birleşik Devletler makamlarına zamanında ek formlar sunması gerektiğini açıkça belirtiyoruz. Kazananların, kazandıklarının duyurulmasını takip eden yılın 30 Eylül'ünden önce Birleşik Devletler yetkilileriyle görüşmeleri gerektiğini, aksi takdirde kazananın Yeşil Kart hakkının sona ereceğini açıkça belirtiyoruz. Müşteri ayrıca, başvuru süreci için gerekli tüm formları ve evrakları düzenli ve zamanında toplayıp bize göndererek bizi desteklemekle yükümlüdür.

2.4.5 Müşteri bu yükümlülükleri ihlal ederse, sözleşmeden çekilme ve/veya sözleşme ihlali nedeniyle tazminat talep etme hakkımızı saklı tutarız.

2.5 Fiyatlar

2.5.1 Fiyatlar nihaidir ve brüt ödemeleri temsil eder. Fiyatlara yasal katma değer vergisi ve hizmet hükümlerimiz kapsamında tahakkuk eden tüm arızi masraflar dahildir. Fiyatlara Yeşil Kart Çekilişine katılım masraflarının yanı sıra kazananlar için sağlanan ilave danışmanlık da dahildir. Ayrıca, Smart ve VIP paketlerinin fiyatlarına, kazanan müşterilerin Green Card'larını aktive etmek için gerekli olan ABD'ye uçuş masrafları da dahildir.

2.5.2 Kazananlar için genel danışmanlık hizmetlerimizin ötesine geçen hizmetler fiyata dahil değildir: örneğin, kazananlar için gönüllü ve zorunlu olmayan Premium Danışmanlık Hizmetimiz. Ayrıca, kazanan müşteriler için başvuru süreciyle ilişkili üçüncü taraf hizmetlerinden tahakkuk eden maliyetler de dahil değildir: örneğin, eşlik eden belgeler için çeviri ücretleri, sorumlu Birleşik Devletler makamları tarafından talep edilen ücretler, noter onaylı belgeler için ücretler vb.

2.5.3 Her bir hizmet paketi için özel teklifler web sitemizde, gazetelerde vs. bu şekilde gösterilecektir.

2.5.4 Yeşil Kart Çekilişine katılmak için posta yoluyla gönderilen başvurular 5,00 € ek ücrete tabi olacaktır.

2.6 Ödeme

2.6.1 Hizmet ücreti, katılım başvurusu işleme alınır alınmaz kesinti yapılmaksızın tam olarak ödenir.

2.6.2 Müşteri, sipariş sırasında sunulan ödeme yöntemleri listesinden seçim yapabilir.

2.6.3 Hizmet ücreti, katılım başvurusunun işleme alınmasından sonraki on gün içinde tarafımıza ulaşmadığında müşteri ödemede temerrüde düşer. Bu durumda, sözleşme temerrüdü nedeniyle tazminat talep etme ve/veya sözleşmeden çekilme hakkımız saklıdır. Temerrüt süresince, müşteri baz oranın %5 üzerinde bir faiz oranı ödemek zorundadır ve şirket baz oranın %8 üzerinde bir faiz oranı ödemek zorundadır. Daha yüksek tazminat talep etme hakkımız bundan etkilenmez.

2.6.4 Ödemenin tamamı yapılana kadar hizmetleri bekletme hakkımız saklıdır.

2.6.5 Müşteri, yalnızca ihtilaflı olmayan ve yasal olarak uygulanabilir olan karşı taleplerinin tarafımızca tanınması koşuluyla tazminat alma hakkına sahiptir. Buna ek olarak, müşteri, karşı talebinin aynı sözleşme ilişkisine dayanması koşuluyla alıkoyma hakkını kullanabilir.

2.6.6 Müşteri ödemenin kredi kartıyla yapılmasını talep ederse ve sipariş geçersiz olursa veya geçersiz hale gelirse, müşterinin ters ibraz düzenlemeden önce bize metin biçiminde bir geri ödeme talebi gönderdikten sonra iki hafta beklemesi gerekir. Müşteri bu gereklilikleri yerine getirmezse, ilgili kredi kuruluşu tarafından ters ibraz için tahakkuk ettirilen masrafları ödemesi gerekecektir.

2.7 Sorumluluk Sınırlamaları

2.7.1 Kusurların hileli bir şekilde gizlenmesi, kalite garantisinin ihlali, Ürün Sorumluluğu Yasası kapsamındaki talepler, can, uzuv veya sağlık yaralanmaları ile kasıtlı veya ağır ihmalden kaynaklanan hasarlar için sınırsız sorumluluk üstleniyoruz.

2.7.2 Diğer zararlar için, yalnızca sözleşmeden doğan yükümlülükleri ihlal edenlerden ve bunlardan yalnızca sözleşmenin imzalandığı sırada tipik olarak öngörülebilir olanlardan sorumluyuz.

2.7.3 Müşterinin diğer talepleri - yasal dayanağı ne olursa olsun - hariç tutulmuştur. Özellikle müşterinin kar kaybından veya diğer mali zararlarından sorumlu değiliz.

2.7.4 Yalnızca www.americandream.de, www.the-american-dream.com ve www.americandream.fr web sitelerimizdeki tescilli içerikten sorumluyuz. Kendi web sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla erişim sağladığımız web sitelerinde barındırılan içerikten sorumlu değiliz ve bu içerik üzerinde hiçbir etkimiz yoktur. Harici içerikleri kendimize aitmiş gibi benimsemiyoruz. Bu iddia, web sitemizde yer alan tüm bağlantılar ve bağlantıların yönlendirdiği web sitelerindeki tüm içerikler için geçerlidir. Böyle bir harici sitede barındırılan herhangi bir yasadışı içerikten haberdar olmamız halinde, bu siteye erişimi derhal engelleyeceğiz.

2.7.5 Sözleşmeden doğan sorumluluğumuzun hariç tutulması veya sınırlandırılması durumunda, bu aynı zamanda yasal temsilcilerimizin ve acentelerimizin sorumluluğu için de geçerlidir.

2.7.6 Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri tarafından alınan önlemler bizim etki alanımızın dışındadır, bu nedenle onların eylem ve ihmallerinden sorumlu tutulamayız. Bu, özellikle ABD makamlarının Yeşil Kart vermekten sorumlu göçmenlik makamlarından randevu almamasını ve müşterinin kendisine Yeşil Kart verilmesi talebini kaybetmesine yol açmasını içerir.

2.8 Veri Koruma

2.8.1 Hizmetlerimizi kullanan tüm kişilerin verilerini korumayı ve gizliliklerini güvence altına almayı taahhüt ediyoruz. Kişisel verileriniz gizlilik içinde ele alınacaktır. Veri ekonomisi ve veriden kaçınma ilkelerine bağlıyız; bu da, onayınızı vermeniz koşuluyla, yalnızca siparişinizi işlemek ve sizinle iletişim kurmak için kesinlikle gerekli olan verileri topladığımız ve sakladığımız anlamına gelir. Bu, Federal Veri Koruma Yasası (Almanca: BDSG) ve Telemedia Yasası (Almanca: TMG) tarafından belirlenen şartlara uygundur.

2.8.2 Müşteri tarafından alınan veriler, öncelikle Yeşil Kart Çekilişi başvurusunun işlenmesi için ele alınacak ve kullanılacaktır. Verilerinizi üçüncü bir tarafa vermeyiz. Bunun bir istisnası, Yeşil Kart Çekiliş Programından sorumlu Birleşik Devletler yetkilileridir. Veriler onlarla yalnızca çekilişe katılmak için gerekli olduğu ölçüde paylaşılır. Sorumlu Birleşik Devletler makamlarının Avrupa Birliği'nin katı veri koruma politikasına tabi olmadıklarını açıkça belirtiyoruz.

2.8.3 Yasal olarak kabul edilebilir olduğu ölçüde, verilerinizi kendi pazarlama amaçlarımız için toplama, işleme ve üçüncü bir tarafa verme hakkına da sahibiz. Müşteri, istediği zaman bize bildirimde bulunarak verilerinin toplanması, kullanılması ve aktarılmasına itiraz etme veya onayını geri çekme hakkına sahiptir. İtirazı veya rızanın geri çekilmesini aldıktan sonra, ilgili verileri pazarlama amacıyla kullanmayacak, işlemeyecek veya aktarmayacağız.

2.8.4 Müşteri, saklanan kişisel verileri hakkında istediği zaman ücretsiz olarak bilgi alma ve bu verileri istediği zaman düzeltme, askıya alma veya silme hakkına sahiptir. Bu amaçla, kişisel verilerinizle ilgili herhangi bir sorunuz olması halinde, İletişim Formumuz aracılığıyla istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir veya +49 30 511 0 511 numaralı hizmet hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

2.8.5 Kişisel verilerin toplanması, kullanılması ve aktarılmasının türü, kapsamı, yeri ve amacı hakkında daha fazla bilgi veri koruma politikamızda bulunabilir.

2.9 Müşteri Hizmetleri

Müşteri soru ve şikayetleri için aşağıdaki adres ve numaradan bize ulaşabilirsiniz:

The American Dream - US GreenCard Services GmbH
Danckelmannstr. 9
14059 Berlin, Almanya

Telephone: +49 (0)30-511 0 511

İletişim Formu

2.10 Son Maddeler

2.10.1 Müşteri ile aramızdaki tüm özel ilişkilerde Federal Almanya Cumhuriyeti yasaları geçerli olacaktır.

2.10.2. Bu sözleşme ilişkisiyle ilgili tüm anlaşmazlıklar için münhasır yargı yeri, müşterinin bir tüccar, kamu hukuku kapsamında bir tüzel kişilik veya kamu hukuku kapsamında ayrı bir fon olması durumunda Berlin, Almanya'dır.

2.10.3. Sözleşme dili Almanca ve İngilizcedir.

2.10.4. Sözleşmenin münferit şartlarının tamamen veya kısmen geçersiz hale gelmesi durumunda, sözleşmenin geri kalan şartları geçerliliğini koruyacaktır. Sözleşmenin tamamen veya kısmen geçersiz hale gelmesi durumunda, sözleşmenin her iki tarafı da geçersiz hale gelen şartın yerine yasal olarak etkili ve ekonomik ve metinsel olarak benzer bir şart koymayı kabul eder. Aynı durum sözleşmede eksiklikler olması halinde de geçerlidir.