GreenCard uzmanlarınız
Arama Giriş Menü

Büyük Britanya Green Card Lottery DV-2025 için onaylandı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Krallık doğumlu kişileri DV-2025 Green Card Lottery için uygun hale getirdi. Bu hamle, sayısız Britanyalıya ABD'de kalıcı olarak yaşama ve çalışma fırsatı sunacak.

COVID-19 sayesinde tarihi bir karar mı?

ABD Green Card Piyangosu tarihinde ilk kez İngiltere'nin katılmasına izin verildi. Bunun nedeni olarak, COVID-19 salgını sırasında ABD'ye gelen İngiliz göçmen sayısının düşmesi gösteriliyor.

Sadece son beş yıl içinde Amerika Birleşik Devletleri'ne 50.000'den az göçmen gönderen ülkeler, resmi adı Green Card Lottery olan Çeşitlilik Vize Programı için uygun kabul edilmektedir.

İngiltere'nin Yeşil Kart Çekilişine dahil edilmesi tarihi bir karardır.

ABD göçmenlik uzmanları: İngilizler hızlı hareket etmeli

Salgının azalmasıyla birlikte Britanya'nın göçmenlik davranışı da hız kazandığından, ABD'li göçmenlik uzmanları Britanya'nın Green Card Piyangosu ülkesi olarak sınıflandırılmasını kalıcı bir durum olarak görmüyor.

Bu nedenle, dışarıya göç etme niyetinde olan tüm Britanyalıların 55.000 ABD göçmen vizesinden birini almak için hızla Green Card Lotteryne kaydolmaları şiddetle tavsiye edilmektedir.

Green Card için şansınızı şimdi kullanın! Şimdi başvurun

Green Card Lottery: ABD hayranları için büyük bir şans

Çeşitlilik Vizesi Çekilişi dünyanın dört bir yanındaki insanlar için her zaman bir umut ışığı olmuştur çünkü işveren sponsoru veya aile bağı göstermek zorunda kalmadan ABD'ye göç etme imkanı sağlamaktadır.

Green Card Lotteryndeki engeller diğer açılardan da çok düşüktür: online başvuru birkaç dakika içinde tamamlanabilir ve bir fotoğraf dışında hiçbir ek belge gerektirmez. Başvuru sahipleri ancak kazandıktan sonra göçmenlik sürecinde uygun bir okul bitirme yeterliliğine veya mesleki eğitime sahip olduklarını kanıtlamak zorundadır.

Green Card'ın avantajları

Sadece Green Card, ABD'de süresiz olarak yaşamanıza, çalışmanıza ve eğitim görmenize izin verir. Green Card sahibi olarak da adlandırılan Daimi Yerleşik olarak aşağıdaki ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz:

  • ABD'nin herhangi bir yerinde ikamet edebilir ve iş arayabilirsiniz.
  • Herhangi bir mesleği icra edebilir veya bir iş kurabilirsiniz.
  • Green Card almak için aile üyelerinize de sponsor olabilirsiniz.
  • belirli kriterleri karşıladıktan sonra ABD vatandaşlığına başvurabilirsiniz.
  • Belirli bir süre sonra sosyal yardım almaya hak kazanırsınız.

Green Card için nasıl başvurulur?

Online Green Card Lottery başvurusunda, doğum tarihiniz ve ülkeniz gibi kişisel bilgilerinizi vermeden önce e-posta adresinizi ve adınızı kullanarak bir hesap oluşturmanız gerekir.

Başvuru sürecinde, belirli gereklilikleri karşılayan bir fotoğraf yüklemeniz istenecektir. Bunlar arasında, örneğin, nötr bir yüz ifadesi, basit ve açık bir arka plan ve yüzü gizleyen aksesuarların olmaması yer almaktadır.

İpucu

ABD makamları, yanlış fotoğraf formatı gibi küçük hatalar için bile başvuruları diskalifiye etmektedir. The American Dream ekibindeki devlet lisanslı göçmenlik danışmanları, başvurunuzun gerekli standartları karşılamasını sağlayarak sizi olası diskalifiyeden kurtaracaktır.

→ Amerikan Rüyası aracılığıyla Green Card için başvurun

Green Card Lotteryni kazanırsanız, The American Dream danışmanınızla birlikte elçilik veya konsoloslukta bir mülakat ve tıbbi muayeneyi içeren göçmenlik sürecinden geçeceksiniz.

DV-2025 yarışmasını kazananlar 2025 yılından itibaren ABD'ye göç edebilecekler.